c# mı java mı

+8 oy
19 Mart 2015 Ebazer   sordu
arkadaşlar okulda c# dersleri alıyorum ama ben bir türlü sevemedim c# dilini. geçen gün staj için gittiğim iş yerinde java geliştiriyorlardı. biraz arada kaldım ama c# çok kolay yani visual studio bizim yerimize bir çok şeyi yapıyor ama sizce hangisi iyi? avantajları neler?

5 Cevap

+4 oy
28 Mart 2015 mkocaker06 Uzman Yardımcısı (3,890 puan)   cevapladı
30 Mart 2015 Tahsin Dalman seçti
 
En İyi Cevap
Her dil kendi içinde avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Türkiye için konuşmak gerekirse kurumsal şirketlerin, holdinglerin büyük firmaların tercihi Java'dan  yana ama ufak yazılım evlerinin tercihi C#tan yanadır. Avantaj ve dezavantaj konusuna gelirsek http://www.harding.edu/fmccown/java_csharp_comparison.html bu linkte java vs c# karşılaştırıması yapılıyor. Burası sana yardımcı olacaktır.
+5 oy
20 Mart 2015 mstfergl Uzman Yardımcısı (4,700 puan)   cevapladı
Kullanım alanlarına göre değişir diye düşünüyorum. Hepsinin birbirine göre artıları ve ya eksileri vardır muhakkak. Sen ilerlemek istediğin alanı ve ya çalışmak istediğin projeleri belirtirsen belki daha çok yardımcı olabiliriz.
+3 oy
20 Mart 2015 mydesign Stajyer (700 puan)   cevapladı
Her ikisininde birbirlerine göre + ve - leri mevcut . Ama ihtiyacın olduğu kadar her ikisinede öğren belli bir zaman sonra uzmanlaşmaya bak .
+2 oy
20 Mart 2015 misafir   cevapladı
Dil kıyaslamasına girme. Dilin kötüsü iyisi olmaz programcının kötüsü veya iyisi olur. c# çok kolay neye göre diyorsun. Visual studio herşeyi senin adına yapmıyor adı üstünde visual olarak sana kolaylık sağlıyor sadece. Bu bir avantajdır sadece. Temel anlamda öğrenebildiğin kadar fazla dil öğren; ama bir tanesi üzerinde uzmanlaş. Bu dili nasıl seçicem dersen çalışmayı düşündüğün sektörde hangisi daha fazla kullanılıyorsa odur. Programlama teknikleri ve metodojilerini öğrenki kullandığın dilde en doğru ve verimli kodu yazasın.
+1 oy
29 Mart 2015 mehmeterozkan Uzman Yardımcısı (2,490 puan)   cevapladı
İkiside harika dillerdir. Ama Hangi dili nerede kullanacağını bilmen gerekir. Gelecekte neyin ustun eyogunlasmak ıstıyorsan ve o ugrasacagn işte en ideal dil hangisiyse o herzaman iyiydir.
...