Android Oyun

+12 oy
13 Mart 2015 mehmeterozkan Uzman Yardımcısı (2,490 puan)   sordu
Android oyun yazarken en basit ve fazla kod bılgısı gerektırmeyen bir program var mı veya eiğitim seti , kitap vb şeyler ama net olarak herşeyi anlatan

2 Cevap

+7 oy
13 Mart 2015 Tahsin Dalman Uzman (6,990 puan)   cevapladı
Android için uygulama geliştirmek için öncelikle kısmi de olsa java bilgisi gereklidir. Yani java bilgin yoksa java ile başlamanı öneririm. Java bilgin varsa Dikeyeksen'in "Android Oyun Programlama" isimli kitabı mevcut basit olarak android oyun yapımını anlatıyor bir kaç örnekte mevcut. Ayrıca android oyunlar Unity 3d isimli programla da yapılabilmekte. Bu konuda da youtube'da bir çok eğitim seti mevcut. Android yapısını öğrenmek istersen de yine Dikeyeksen'in "Android Programlama - Muharrem Taç" kitabını önerebilirim. Ayrıca 3 numaralı kaynaktaki konuşmayı da dinleyebilirsin.

Kaynaklar:
1-) http://www.idefix.com/kitap/android-oyun-programlama-seref-akyuz/tanim.asp?sid=K5TCK80L4O5OMZ7N662O
2-) http://www.idefix.com/kitap/android-programlama-muharrem-tac/tanim.asp?sid=F165Q6HO2P6PT3Z0MJ0R
3-) http://www.seyretogren.com/video/android-gelistirici-gunleri-unity-3d-ile-android-tabanli-oyun-gelistirme.html
+17 oy
19 Mart 2015 Abdullah Kıdemli Uzman (10,560 puan)   cevapladı

YoyoGames firmasının GameMaker:Studio'su drag-and-drop özelliği ile çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu sayede çok fazla efor sarfetmeden, kısa sürede güzel oyunlar yapılabilir. Kendi içerisindeki marketplace'ten ister ücretli ister ücretsiz içerikler edinerek, hem görsel hemde materyaller, eklentiler açısından bütün kütüphanelerinizi genişletebilirsiniz.

YoyoGames'in GameMaker: Studio'su

...