Dijkstra'nın en kısa yol algoritmasında heap nasıl kurulur?

+1 oy
18 Nisan 2015 tuba Stajyer (600 puan)   sordu
Dijkstra'nın en kısa yol algoritmasında heap nasıl kurulur , key değerleri nasıl idare edilir? Yeni düğümler eklendikçe key değerlerini idare eden kod parçasını nedir?

1 cevap

+1 oy
29 Nisan 2015 sugarsweetmore Uzman Yardımcısı (1,120 puan)   cevapladı

Soruda biraz daha spesifik olman gerekiyor. Bizden bütün konuyu bir soru ile anlatmamızı beklemen doğru olmaz. Bunun yanı sıra internette Dijkstra'nın shortest path algoritması ile ilgili zilyon tane kaynak ve Youtube'de onlarca tutorial var. Bu konularla ilgilenen birinin Google ve Youtube'u efektif bir biçimde kullanabiliyor olması lazım. Eğer gerçekten hiçbir kaynak bulamadıysan bu linkten görsel olarak takip edebilir ve istediğin kod parçasını bulabilirsin diye umuyorum. Sol alttan Dijkstra'yı seçip sağ alttan da kodu takip edebilirsin. Graph'ı da istediğin gibi oluşturabiliyorsun.

29 Nisan 2015 tuba Stajyer (600 puan)   yorumladı
dijkstra'nın algoritmasının ne olduğunun farkındayım , tabiki sizden en kısa yol algoritmasını anlatmanızı kesinlikle beklemiyorum. ben soruda minimun yol için durumlara bakarken heap yapısının nasıl kurulduğunu ve yeni düğümler eklendikçe dijkstra scoru nasıl güncelleyeceğimi sormak istemiştim ama zaten cevabı bulmuştum. Yine de ilginiz için ve link için çok teşekkür ederim.
2 Mayıs 2015 sugarsweetmore Uzman Yardımcısı (1,120 puan)   yorumladı
ben teşekkür ederim :)
...