Sitemin Android Versiyonunu Nasıl Yaparım ?

+15 oy
19 Mart 2015 Cyerol Stajyer (820 puan)   sordu
Merhaba Arkadaşlar sitemin android versiyonunu nasıl yaparım ? lütfen free siteleri atmayın.

5 Cevap

+19 oy
19 Mart 2015 Abdullah Kıdemli Uzman (10,560 puan)   cevapladı
19 Mart 2015 Cyerol seçti
 
En İyi Cevap
Merhaba,

Sitenizi "Responsive" özelliğine göre oluşturursanız, sitenize girmeyi talep eden kullanıcının cihazının ekran çözünürlüğüne göre tasarımınızın nasıl şekil alacağını belirleyebilir ve bu sayede mobil cihazlarda bozulma yaşamadan veya m.siteniz.com şeklinde mobil arayüze sahip ekstra bir alt alan adına ihtiyaç duymadan kolaylıkla sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirebilirsiniz. Böylelikle, sitenizin mobil versiyonunu yaparak sadece Android değil, iOS kullanıcılarına da ulaşmış olursunuz.

Bununla ilgili Bootstrap alt yapısı günümüzde en çok kullanılan altyapıdır. Sitenizi bootstrap'e uyarlarsanız çok hızlı bir şekilde refleks alabilirsiniz. (Bkz: getbootstrap.com)

Sitenizi Android Market'te bir uygulama olarak yayınlamak istiyorsanız ve Java bilginiz yoksa, Rad Studio XE5 veya üzerindeki bir sürümünü edinip, FireMonkey bir proje oluşturup içerisine sadece WebBrowser komponentini ekleyerek yukarıda bahsetmiş olduğum responsive sitenize ulaşabilirsiniz.
+2 oy
19 Mart 2015 venayvazeçayld   4 8 23 cevapladı
1- sıfırdan bir android uygulaması yapabilirsin.

2- meta taglarının arasına bir kaç satır kod ile hallediliyor mobile web sitesi

ilk seçenek için android prgramlama bilmiyorsan önce java ile başlamalısın, ikinci seçeneğe daha yatkınsın aslında web siten varsa html5 ve css3 bilirsin tek farkı bir kaç özellik ekliyorsun kodlarına diye biliyorum sen yine mobil web sitesi diye araştır derim.
+2 oy
19 Mart 2015 Onlyforyou Stajyer (580 puan)   cevapladı
Mobil versiyondan mı kastediyorsun eğer mobilse css ile yapabilirsin ama değilse diğer arkadaş cevaplamış
+2 oy
19 Mart 2015 teaprogrammer Uzman Yardımcısı (1,720 puan)   cevapladı
Normal site yapar gibi mobile application yapabilirsin. Tamamen Native(Java ile yapılan android uygulamalar) gibi olmasa da application'ın olur. PhoneGap ile 12 mobil işletim sistemine uygun halde html ve css kullanarak uygulama yapabilirsin.
+6 oy
19 Mart 2015 firatcansahin Stajyer (890 puan)   cevapladı

Merhaba,

İşine yarayacak bir kaç yöntem söyleyebilirim.

  • Web siten mobil uyumlu bir site ise ya da değilse m.siteadin.com'a ayrı yükleyebilirsin.
  • Daha sonra web tasarım bilgin varsa <iframe> diye bir özellik var. Bunun gibi Eclipse programından sitenin URL'sini import edebilirsin.
Yani pek fazla kod yazmadan siten android platformlarında da olmuş olur. Android kodlama bilgin yoksa bu en mantıklısı olur. Free sitelerdeki mantığın aynısı.
19 Mart 2015 Cyerol Stajyer (820 puan)   yorumladı
Bunu Düşüneceğim. Fazla vaktim olmadığından bunu yapmayı planlıyorum saolasın.
...